www.archiwum.mnd.pl
facebook profile
Nowe pozytywne wyniki badań nad komórkami macierzystymi
18 Oct 2006

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania na zwierzętach z wykorzystaniem komórek macierzystych które przyniosło pozytywne efekty.

 

 


Konferencja poświęcona SLA
11 Oct 2006
W ostatnim tygodniu września, w dniach 29-30.09.2006 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa dotycząca Stwardnienia Bocznego Zanikowego. Dzięki informacji uzyskanej od Pani dr Barbary Tomik, mogliśmy spróbować zorganizować nasz pobyt na tej konferencji. Skontaktowaliśmy się z Panią Katarzyną Pieprzowską z Medycyny Praktycznej-która organizowała to przedsięwzięcie, która bardzo nam pomogła i umożliwiła mój udział w tej konferencji. Dziękujemy Pani Katarzyno!!

Zakładamy Stowarzyszenie!
10 Oct 2006
Wielokrotnie na forum pojawiały się sugestie, że trzeba się zorganizować, aby lepiej i efektywniej pomagać chorym. Już od pewnego czasu staram się przebrnąć i zrozumieć poradniki prawne dotyczące zakładania i prowadzenia takiego stowarzyszenia, które w panującej w Polsce biurokracji wcale nie jest takie łatwe, a już na pewno przyjemne. Znaleźliśmy bezpłatną pomoc prawną i najprawdopodobniej już od przyszłego tygodnia zaczną się prace nad tworzeniem wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego.

Nobel a SLA
06 Oct 2006

Tegoroczną nagrodę Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii otrzymali 47-letni Andrew Z. Fire i 46-letni Craig C. Mello za odkrycie zjawiska interferencji RNA. Dzięki ich pracy w przyszłości będzie możliwe blokowanie ekspresji chorobotwórczych genów i tym samym umożliwienie leczenia chorób o podłożu genetycznym takich jak rodzinne SLA.


Zakończona wstępna część fazy drugiej badań nad Arimoclomolem.
06 Oct 2006
Firma farmaceutyczna i biotechnologiczna CytRx ogłosiła wyniki fazy IIa badań nad Arimoclomolem. O tym leku można dowiedzieć się z naszej strony https://www.mnd.pl/proby_nad_lekami_na_SLA.htm .

Celem podstawowym fazy II badań  jest określenie wstępnej skuteczności badanego leku, jednakże w początkowym etapie fazy II celem nadrzędnym jest określenie bezpieczeństwa w stosowaniu danego leku w szczególności przy podawanej wysokiej dawce.

Arimoclomol jest bezpiecznym specyfikiem dlatego będą prowadzone dalsze próby kliniczne. Jednakże badanie jego skuteczności w opóźnianiu rozwoju SLA nie pokazało żadnych statystycznie znaczących różnic w porównaniu z próbą kontrolną. Może to być jednak wynikiem nie słabej skuteczności tego leku a jedynie ograniczeniem tego badania w postaci małej liczby chorych oraz krótkiego trwania badania. Świadczyć o tym może fakt, że w przypadku jednego ze współczynników określających rozwój choroby okazało się, że wynik jego był wyższy u pacjentów otrzymujących najwyższą dawkę Arimoclomolu niż u tych zażywających placebo. Może to dawać nadzieję na pozytywny wynik dalszych badań.
 

<< Poprzedni ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 Następny >>

Spis treści

Powered by CuteNews
SLA
MND