www.archiwum.mnd.pl
facebook profile
Próby nad nowym lekiem ograniczającym nadmierne ślinienie
20 Dec 2006
 

5 grudnia firma DANIOLABS przedstawiła wyniki pierwszej fazy prób klinicznych nad lekiem DLO6001, który redukuje nadmierne ślinienie u chorych z chorobą Parkinsona. Badania potwierdziły skuteczność tego leku i jest nadzieja, że może on być również korzystny dla chorych na SLA.

 

 

 

http://www.pharmalive.com//News/index.cfm?articleid=396775&categoryid=40

 

Odkryto nowy rodzaj komórek macierzystych mogących pomóc chorym na SLA
20 Dec 2006
 

Grupa naukowców z Medical College of Wisconsin opracowała metodę za pomocą, której można izolować, rozmnażać oraz identyfikować nowy typ dorosłych (dojrzałych) komórek macierzystych, które równie dobrze tak jak i komórki macierzyste pobierane z embrionów wykazują duży potencjał do  tworzenia nowych  różnorodnych tkanek.Potężne projekty badawcze związane z SLA
19 Dec 2006
 

Amerykańskie stowarzyszenie zajmujące się pomocą dla chorych na SLA ALS Association ufundowało program badawczy wart aż trzy miliony dolarów. Wykonawcami tego projektu są dwie firmy biotechnologiczne Galapagos NV oraz Stem Cell Innovations, których celem będzie odkrycie nowych metod leczenia opartych na komórkach macierzystych i inżynierii genetycznej.

 


Abstrakty z XVII Międzynarodowego Sympozjum SLA/MND
15 Dec 2006
 

Na internetowej stronie brytyjskiego stowarzyszenia MNDA w dziale poświęconym XVII Międzynarodowemu Sympozjum SLA/MND znajdują się abstrakty wszystkich wykładów wygłoszonych na tej konferencji. Zachęcam wszystkich znających język angielski do zapoznania się z tymi materiałami. Są one kompilacją tego, co dzieje się wokół chorób neuronu ruchowego we współczesnej medycynie. Udanej lektury!

http://www.mndassociation.org/

 

 

 

XVII Międzynarodowe Sympozjum SLA /MND - zakończone
03 Dec 2006

Mamy już za sobą XVII Międzynarodowe Sympozjum SLA /MND, które odbyło się w Yokohamie.

Ta największa na świecie impreza poświęcona medycznym aspektom związanym z  SLA nie była miejscem spektakularnych odkryć i przełomowych decyzji, nie przyniosła również oczekiwanego przez chorych i  ich rodziny Świętego Graala w postaci znalezienia leku na tą chorobę. Z pozoru można nazwać ją porażką. Myślę jednak, że czasy przełomowych odkryć w medycynie już minęły, a teraz najistotniejsza jest ciężka i żmudna praca oraz systematyczne podążanie krok po kroku do upragnionego przez wszystkich celu. A to sympozjum było jednym z wielu etapów prowadzących do jego osiągnięcia. Przedstawiono na nim wyniki badań nie tylko dotyczących fizjologii, przyczyn i poszukiwania leku na SLA, ale także jak usprawnić życie i pomóc choremu.

 

 

 

 

W dalszej części artykułu zamieszczam omówienie wybranych zagadnień poruszonych w Yokohamie. Zachęcam się do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie MNDA.

 

http://www.mndassociation.org/


<< Poprzedni ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 Następny >>

Spis treści

Powered by CuteNews
SLA
MND