www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Rusza XIII edycja programu Pomocna Dłoń – jednorazowe wsparcie finansowe
Dodano 07 Nov 2019
Pomagamy wyłącznie chorym na MND (Motor neuron disease G12.2 ICD-10) czyli: SLA, PLS, PMA lub PBP! Nie chorym na dystrofię mięśniową, miastenię, SMA itd. - są to różne choroby.

Pomoc ma charakter przekazania jednorazowo na edycję programu 900 złotych cierpiącym na SLA przebywającym w domu, którzy są obłożnie chorzy lub są wentylowani mechanicznie lub żywieni eneteralnie (np. PEG). Rozumiejąc, że chorzy i ich bliscy mają dosyć zmagania się z biurokracją, wypełnianiem pism urzędowych itp., ograniczyliśmy do minimum wymagania natury formalnej.

 

Wystarczy bowiem, aby:

- jakikolwiek lekarz np. rodzinny w zaświadczeniu potwierdził, że dana osoba choruje na SLA/MND i jest w ciężkim stanie;

- chory ubiegający się o pomoc wypełnił formularz wniosku, który ma tylko jedną stronę;

- do wniosku dołączył kserokopię wypisu ze szpitala i to wszystko wysłał na nasz adres: Dignitas Dolentium ul.Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ.

Wzory wymaganego zaświadczenia, formularz wniosku oraz regulamin programu „Pomocna dłoń” są tu: https://mnd.pl/pomocna_dlon.htm lub otrzymacie je pisząc do nas na adres: mnd-sla@wp.pl. Zaświadczenie lekarskie musi być wydane na załączonym wzorze!

Osoby, które już skorzystały z naszej pomocy w poprzednich edycjach mogąKomentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND