www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Charytatywny koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego "Amber Quartet"
Dodano 17 Sep 2013

Amber Quartet wykona dzieła:
Kwartet smyczkowy F-dur M. Ravela
Kwartet smyczkowy nr 1 cz. I i III A. Borodina.

- Bóg obdarował nas talentem muzycznym, dlatego jesteśmy zobowiązane dzielić się nim z innymi. Gdy dostałyśmy propozycję wzięcia udziału w tej akcji charytatywnej, nie musiałyśmy się długo zastanawiać. Nie każdy ma w życiu tyle szczęścia, więc gdy ktoś potrzebuje pomocy - należy pomagać - mówi Katarzyna Cichoń, która w Amber Quartet gra na wiolonczeli. Oprócz niej zespół tworzą: Elżbieta Pogoda (skrzypce I), Barbara Mglej (skrzypce II), Magdalena Chmielowiec (altówka). Wszystkie członkinie kwartetu są studentkami Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako Amber Quartet występują od 2009 roku. Od początku działalności zespół miał szczęście rozwijać się pod kierunkiem wielkich osobowości muzycznych tj. Kaja Danczowska, Janusz Pisarski czy Adam Klocek.

Amber Quartet z powodzeniem wykonuje dzieła epoki zarówno klasycyzmu, romantyzmu, jak i muzykę XX wieku. W repertuarze zespołu znajdują się utwory takich kompozytorów, jak: Mozart, Beethoven, Schubert, Borodin, Brahms, Grieg, Ravel, Schostakowich, Szymanowski, Penderecki.

Zespół koncertował w najznamienitszych salach Małopolski (Filharmonia Krakowska, willa Karola Szymanowskiego "Atma" w Zakopanem), występował także na międzynarodowych festiwalach (Niemcy, Włochy).  W 2012 roku Amber Quartet zdobył Nagrodę Specjalną dla najlepszego zespołu 20. Internationales Klassikfestival im Allgau - Oberstdorfer Musiksommer 2012 w Oberstdorfie (Niemcy).

 Komentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND