www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


LETNIE SPOTKANIE 2013 - relacja
Dodano 02 Jul 2013

Niestety było nas  mniej niż rok temu. Postaramy się by za rok termin był dogodniejszy i przeniesiemy się do Krakowa by łatwiej było dojechać (na kwietniowym luźnym spotkaniu w Krakowie było kilka razy więcej ludzi). Również stworzymy atrakcyjniejszy program i opublikujemy go wcześniej.

 Po raz trzeci w historii naszych  corocznych spotkań, dzięki uprzejmości uczelni  PPWSZ w Nowym Targu mieliśmy do dyspozycji  profesjonalną salę wykładową.  Po omówieniu spraw minionego roku, wyemitowaliśmy reportaż TVP2 na temat Kasi Rosickiej-Jaczyńskiej by ją wszystkim przypomnieć. Po przerwie p. Marzena Przybylska  z organizacji Art Of Living wygłosiła wykład o ich działalności, relaksacji i technikach oddechowych. Pokazano i wykonano z uczestnikami spotkania kilka ćwiczeń rozluźniających. Jola Stopa zaprezentowała fragment prezentacji dr Ostrowskiej o  lekach będących  obecnie w fazie badań. Spotkanie zakończył dr Lucjan Habieda, który zaprezentował możliwości wentylacji mechanicznej, maski i sprzęt wykorzystywany przez chorych do wentylacji oraz kaflator. 

Bardzo dziękujemy, wszystkim, którzy byli z nami pomimo problemów z dojazdem - szczególnie nowym członkom. Liczymy, że spotkamy się w większym gronie w przyszłym roku.

 

Tu są cztery nagrania ze Spotkania:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLDXmc4jw6Onah3qjmzFT1Hdtn7mQgj1ZV

Komentarze...

Powered by CuteNews
SLA
MND