www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Przypominamy! W Nowym Roku pojawił się zamiennik leku Rilutek
Dodano 12 Jan 2013

Co to są zamienniki?

 

Firmy farmaceutyczne inwestują fundusze w badania nad nowymi lekami takimi jak stworzony w latach 90-tych Riluzolum. Po ich wynalezieniu firma, która tego dokonała ma wyłączność na produkcję leku przez kilka lat. Po tym czasie inne firmy mogą zacząć go produkować, bo nie chroni go patent. Tak powstają zamienniki.

Co to jest Riluzol PMCS?

 

Jest to zamiennik Riluteku produkowany przez czeską firmę PRO.MED.CS Praha a.s.: http://www.promed.pl/. Zawiera tę samą substancję czynną co Rilutek w takiej samej dawce. To jest ulotka: RiluzolPMCS. Jest dużo tańszy. Dlaczego? W cenie leku poza marżą i kosztami wytworzenia są też koszty badań naukowych, ale firma PRO.MED.CS Praha a.s. ich nie poniosła, więc może produkować tej samej jakości Riluzolum taniej.

 

Co robić?

 

Państwo refunduje tak Riluzolum, by najtańszy lek kosztował 3,20 zł. Są dwa leki z Riluzolum: Rilutek i Riluzol PMCS. Do obu Państwo dopłaca 305,86 zł. Jednak Rilutek jest dużo droższy i z dopłatą zapłacimy za niego 647,98 zł, a za Riluzol PMCS 3,20 zł. Wybór leku zależy od nas.

 

Paweł BałaKomentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND