www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Ostateczne wyniki badań klinicznych Dexpramipexole
Dodano 04 Jan 2013

Niestety Dexpramipexole okazał się nieskuteczny w leczeniu SLA. Szczegółowa analiza wyników badania wykazała, że lek nie przedłużył czasu przeżycia ani nie dał ograniczenia tempa pogarszania się funkcji motorycznych oraz sprawności oddechowej chorych.

 

Badanie o nazwie EMPOWER było bardzo rzetelne, uczestniczyło w nim aż 943 chorych na SLA z 11 krajów, użyto placebo i losowego podziału na grupy, pacjenci oraz lekarze nie wiedzieli czy mają do czynienia z placebo czy badanym lekiem.

 

Pocieszeniem jest fakt, że firma Biogen Idec, która ma na swoim koncie sukcesy w leczeniu innych chorób, pragnie dalej szukać leku na SLA. Daje to nadzieję, bo jest to duża i doświadczona firma.

 

Źródło: www.biogenidec.com/PRESS_RELEASEKomentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND