www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


XXI Międzynarodowe Sympozjum poświęcone SLA/MND Orlando (USA)
Dodano 11 Dec 2010

Sympozjum obejmuje ponad sto wystąpień, które podzielono zgodnie z tematyką na 12 sesji. Dodatkową stanowi sesja plakatowa - obejmująca 11 zagadnień związanych z SLA. Na tegorocznym sympozjum, tradycyjnie wiele uwagi poświęcono badaniom nad genetyką SLA, ze szczególnym uwzględnieniem nowych odkryć - tj. mutacji w białkach wiążących RNA - szczególnie mutacji TDP-43. Wiele sesji poświęcono również usprawnieniu i wprowadzeniu holistycznego podejścia do opieki nad chorymi i poprawie jakości ich życia. Kilka prac podjęło również temat pomocy i wsparcia dla opiekunów chorych. Uwzględniono również sesje poświęcone problemom oddechowym i odżywianiu, patologii komórek, strategiom terapeutycznym, badaniom epidemiologicznym oraz wielu, wielu innym tematom związanym z SLA/MND.

Szczegółowy opis najciekawszych wystąpień pojawi się w kolejnym artykule, a tymczasem serdecznie zapraszam, w miarę możliwości, do lektury książki abstraktów znajdującej się na stronie:

abstract_book_2010.htmlKomentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND