www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Jak radzić sobie z upałami?
Dodano 24 Jun 2008

Chorzy przede wszystkim powinni zwracać uwagę na picie dużej ilości płynów nawet przekraczającej 2 litry dziennie. Jest to ważne ponieważ nasz organizm chłodzi się nadmiernie pocąc przez co tracimy znaczne ilości wody, którą należy możliwie jak najszybciej uzupełnić, ponieważ skutki odwodnienia w przypadku chorych na SLA mogą być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia,ale także dla życia! 

Unikajmy przebywania na słońcu a jeśli to jest niezbędne z jakiś przyczyn-starajmy się ograniczyć ten czas do minimum. Wychodząc z domu ubierajmy jakieś nakrycia głowy.

 

Nawet będąc w domu czy mieszkaniu chłodźmy się na wszelkie możliwe sposoby np:stosując wiatraki. Klimatyzacja jest kontrowersyjnym sposobem na walkę z upałem, ponieważ może i skutecznie chłodzi,ale wysusza powietrze i tym samym daje większe prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji ,przeziębień itp.

 

Osoby, które oprócz SLA mają problemy z sercem, powinny unikac alkoholu i kofeiny zawartej w kawie, bo one w połączeniu z wysoką temperaturą i podwyższonym ciśnieniem krwi mogą dać niebezpieczną mieszkankę.

 

Życzymy udanego wypoczynku i rozsądnego korzystania z uroków pogody!

Powered by CuteNews
SLA
MND