www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Firma PFIZER planuje testy kliniczne
Dodano 26 May 2008
 

Lek ten jest obecnie używany do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, zauważono, że ma on również właściwości przeciwzapalne. Wśród wielu hipotez dotyczących SLA przypuszcza się, że proces zapalny jest przynajmniej jednym z wielu mechanizmów tej choroby. Atorvastatin ma ograniczyć odczyn zapalny w komórkach zwanych mikroglejem, które otaczają neurony m. in. odpowiadając za wspomaganie ich pracy. Naukowcy przypuszczają, że pozwoli to na odniesienie jakiegoś efektu terapeutycznego u chorych.


Firma PFIZER producent tego leku planuje rozpoczęcie testów na 50 pacjentach z SLA.

 

Lek opisany w artykule nie ma sprawdzonego działania w leczeniu SLA! Stosowanie go na własną rękę jest nieodpowiedzialne!


Źródło: www.als.net


Powered by CuteNews
SLA
MND