www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Próby kliniczne w SLA
Dodano 23 Dec 2007
 

Budzące nadzieje są wyniki badań nad lekiem arimoclomol stworzonym przez prywatną amerykańską firmę farmaceutyczną Cytrx. Wprawdzie dysponujemy jedynie wynikami badań, których głównym celem było sprawdzenie czy lek jest bezpieczny dla chorych, ale przy okazji zauważono pozytywne działanie tej substancji na chorych. Ze względu na to, że grupa chorych poddanych badaniu była niewielka oraz na to, że test odbył się bez użycia placebo w najbliższym czasie mają rozpocząć się kolejne badania na zdecydowanie większej grupie chorych z użyciem zwiększonej dawki leku. Wyniki tych badań mają być znane za 1,5 roku.


Niestety jest też zła wiadomość. Antybiotyk o nazwie minocyklina, z którym wiązano duże nadzieje okazał się nieskuteczny, ani nie opóźnia rozwoju SLA, ani nie poprawia funkcji mięśni chorych.

Do wszelkich badań dotyczących SLA należy podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu, ponieważ wstępne badania mogą dawać obiecujące rezultaty, które następnie nie znajdują potwierdzenia w kolejnych bardziej szczegółowych badaniach. Dodatkowo wszelkie tego typu eksperymenty trwają bardzo długo, latami. Pomimo tego nadzieja na znalezienie skutecznego leku na SLA jest wielka, ponieważ w badaniach nad tą chorobą wprzęgnięta jest najnowsza technologia dostępna ludzkości, wydaje się rocznie dziesiątki milionów dolarów na badania prowadzone przez często wybitne umysły oraz najlepsze placówki naukowe na świecie. Próby kliniczne przedstawione w naszym serwisie na podstronie „Próby nad lekami na SLA” są jedynie niewielką częścią wszystkich, które obecnie trwają (wybraliśmy te naszym zdanie najistotniejsze), jest wprost niezliczona ilość badań nad zwierzętami, prób poznania mechanizmów choroby itp. Ludzie dotknięci dramatem tej strasznej choroby czekają na pozytywne rezultaty tych wszystkich starań, które kiedyś na pewno będą. Najistotniejsze pytanie kiedy?


 

Leki przedstawione w tym artykule oraz na podstronie „Próby nad lekami na SLA” w dziale Badania nie mają potwierdzonego działania w SLA! Stosowanie ich na własną rękę jest nieodpowiedzialne!Powered by CuteNews
SLA
MND