www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Pacjent z SLA osiąga znaczną poprawę po terapii komórkami macierzystymi
Dodano 16 Apr 2007
Stem Cell Pharma Inc (SCPI) opierając się na wynikach tego pacjenta potwierdzonych dwoma innymi trwającymi terapiami zdecydowała się wystosować podanie do FDA (Food and Drug Administration – instytucja rządowa w USA dopuszczająca min. leki na rynek) o uzyskanie dla SCPI Implant Orphan Drug Status. Statusowi temu mogą podlegać lekarstwa przeznaczone dla rzadkich chorób poniżej 200 tys. pacjentów. W USA na SLA choruje około 30 tys. ludzi. Uzyskanie tego statusu daje dużo korzyści: mniej badań, krótszy okres wprowadzenia leku w porównaniu do procedur dla standardowych leków. Ponadto projekty te są dofinansowywane przez rząd. Firma SCPI skontaktowała się już i podpisała wstępne dokumentu z bankiem tkanek, który ma dostarczać błon owodniowych zgodnie z ich wymaganiami.

11 kwietnia 2007 doktor Alfred Sapse z SCPI skierował pismo do ALS Association w którym sugeruje w celu uniknięcia anegdotycznego przypadku przebadanie pacjenta przez neurologa lub zespół neurologów wybranych przez ALSA którzy opublikują rezultaty badań.

Na obecnym etapie powyższą informację należy traktować jedynie jako niepotwierdzony konkretnymi wynikami badań przypadek. Niejasna jest sama metoda badań, nie wyjaśniona jest kwestia odporności organizmu na reakcję immunologiczną, wykształcenia się neuronów ruchowych. Terapii poddanych zostało na razie 3 pacjentów. Czas pokaże czy terapia ta rzeczywiście trwale pomogła czy też wystąpił efekt placebo lub jest to zwykłe oszustwo.

Powered by CuteNews
SLA
MND